PRZYJMIEMY NOWE OSOBY!

Znajdujesz się na blogu, który w całości poświęcony jest pięknemu azjatyckiemu krajowi - Korei Południowej. Jeśli interesujesz się tym krajem oraz muzyką, jaką się w nim tworzy - jesteś we właściwym miejscu.

Jeżeli zauważyłeś, że jakiś teledysk nie został dodany lub w jakiejś dyskografii są braki - napisz nam o tym w PRZYPOMINAJCE, a my postaramy się jak najszybciej to poprawić. Zanim jednak napiszesz - sprawdź, czy dany klip nie jest już dodany w zakładce JAPOŃSKIE TELEDYSKI, którą znajdziesz tuż pod zdjęciem zespołu.

sobota, 22 września 2012

Słownik: Ulzzang


Ulzzang
(Uljjang lub Eoljjang) - to popularny w Korei termin, który oznacza osobę o pięknej, przystojnej twarzy. Osoba, która pragnie zostać ulzzang, najczęściej wstawia swoje zdjęcia do Internetu, gdzie są one oceniane przez użytkowników - najczęściej pochlebnie. Zdarza się jednak i tak, że osoba staje się ulzzang ze względu na popularne konto na profilu społecznościowym lub na popularność w szkole (przez swoją atrakcyjność).
Większość ulzzang ma podobne cechy wyglądu. Duże oczy, jasna skóra, małe usta i nos oraz kształt twarzy, który przypomina nam literę V. Jeżeli chodzi o włosy - przede wszystkim zmierzwiona grzywka. Poza tym ulzzang będzie nosić wszystkie ciekawe fryzury - luźne loki, fale, boby. Jego sposób ubierania się jest szykowny i artystyczny; dominują stonowane kolory. Ulzzang unika kokardek czy koronek, ponieważ w porównaniu do Japończyków nie chce być słodki, a raczej artystyczny.
Ulzzang często pasjonuje się fotografią; jego zdjęcia są robione z ręki (tz. selci {czyt. selki}) i obrabiane starannie w programie graficznym.
Ulzzang to określenie na jedną osobę lub kilka osób. Termin ten się nie odmienia. Oznacza to, że powiemy "ulzzang są piękni" lub "oni są ulzzang" oraz "ulzzang jest piękny" lub "on jest ulzzang". Nie ma czegoś takiego jak "on jest ulzzangiem".
Przykłady ulzzang w k-popie:


1.2.

3. 4.

5.6.


 1. Lee Jooyeon - After School
 2. Kiseop - U-KISS
 3. Him Chan - B.A.P
 4. Nana - After School
 5. Bom - 2NE1
 6. L. Joe - Teen Top

7 komentarzy:

 1. Słodko ^^ Ja i tak najj lubię Boom i Yu Ha Min są niesamowici i takie mniej znane gwiazdeczki z zespołów to dla mnie większość wygląda jak ulzzang ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że w każdym zespole znajdziemy jednego lub nawet kilku ulzzang. ;)

   Usuń
  2. Myungsoo z Infinite.

   Usuń
 2. Odnoszę nieodparte wrażenie, że to czarne przy L.joe to Kevin z U-KISS o.O ale mogę się mylić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też i masz racje ;p http://media.tumblr.com/tumblr_llr1rckgYr1qzy864.jpg

   Usuń
 3. Moim zdaniem powinno sie tu jeszcze wrzucic Hyune z 4 minute : D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielu idoli jest ulzzang, niektórzy byli nimi jeszcze przed debiutem. Wymienienie tutaj wszystkich byłoby zwyczajnie mało przejrzyste.

   Usuń

Obserwatorzy