PRZYJMIEMY NOWE OSOBY!

Znajdujesz się na blogu, który w całości poświęcony jest pięknemu azjatyckiemu krajowi - Korei Południowej. Jeśli interesujesz się tym krajem oraz muzyką, jaką się w nim tworzy - jesteś we właściwym miejscu.

Jeżeli zauważyłeś, że jakiś teledysk nie został dodany lub w jakiejś dyskografii są braki - napisz nam o tym w PRZYPOMINAJCE, a my postaramy się jak najszybciej to poprawić. Zanim jednak napiszesz - sprawdź, czy dany klip nie jest już dodany w zakładce JAPOŃSKIE TELEDYSKI, którą znajdziesz tuż pod zdjęciem zespołu.

wtorek, 14 czerwca 2016

Recenzja: Get It?

Younha to artystka, do której mam ogromne zaufanie muzyczne nawet pomimo tego, że zdarza jej się wydawać ballady w ogromnych ilościach. Na obronę dodam tylko, że jest to zazwyczaj i tak niezły materiał, chociaż zawsze uważałam, że ta wokalistka jest jeszcze za młoda na to, żeby utknąć w soundtrackach do dram i bezpiecznych, wolnych kawałkach wyśpiewanych z krzesła. Co się stało, kiedy w końcu wyszła z tej szarej strefy bezpieczeństwa? Powstała piosenka 'Get It', i w żaden sposób nie mogę nazwać tego regresem. 
Do współpracy Younha zaprosiła dwie niezwykle utalentowane artystki - HA:TFELT, którą osobiście uwielbiam, i Cheetah, którą po ubiegłorocznym Unpretty Rapstar kocha cała Korea (i nie jest to miłość nieuzasadniona). Rezultaty tej kolaboracji są świetne - z połączenia głosów tych trzech pań powstał naprawdę dobry kawałek, szalenie chwytliwy i w pewnym sensie również mocny. Przypomina mi trochę solowy repertuar Narshy z BEG, ale linia melodyczna jest tutaj dość prosta, raczej bez niespodzianek w postaci nagłej zmiany rytmu. Dobrze jest znowu usłyszeć Younhę w czymś konkretnym, z charakterem - 'Get It?' to nowoczesna piosenka i czuć w niej swojego rodzaju siłę i niezależność. Sam tekst jest już, jak na standardy k-popu, dość specyficzny, ale dla mnie to miła odmiana po mnóstwie generycznych kawałków ciągle mówiących o tym samym (jedynie z lekko zmienionymi słowami). 
O teledysku można powiedzieć wiele - zapewne zbyt wiele, żeby ta recenzja była jeszcze zachęcająca i relatywnie zwięzła, więc ograniczę się tylko do kilku wyrazów zachwytu. Kolory? Neonowe odcienie łatwo zamienić w kicz, ale tutaj zostały one przydymione, co wypada naprawdę dobrze. Różowo-fioletowe akcenty i kontrastowy błękit zgrabnie łączą cały klip bez wrażenia schizofrenicznej siekanki scen. Stylizacje są wisienką na torcie. Perfekcyjnie uzupełniają cały teledysk i jego klimat - nie są przeseksualizowane, więc aż miło na nie popatrzeć. Podoba mi się szczególnie przejście Younhy z białej, prostej sukienki i grzecznej fryzury do czegoś bardziej alternatywnego i drapieżnego. Dzięki temu klip opowiada jakąś historię i nie jest tylko estetycznym montażem wizualnie atrakcyjnych scen i ujęć. HA:TFELT i Cheetah jako trochę szalone przyjaciółki, które uczą Younhę pewności siebie i niezależności? Chętnie obejrzałabym o tym film...
Mam nadzieję, że 'Get It?' to nie jest jednorazowy wyskok ze strony tej artystki, i że w przyszłości nie raz powróci na scenę z kawałkami w tym stylu. Chętnie usłyszałabym też więcej tego typu kolaboracji pomiędzy różnymi artystkami - dziewczyny rządzą! Połączenie, które nie jest męskim rapem i 'typowym' featuringiem Hyorin z SISTAR brzmi naprawdę świeżo. Nie obraziłabym się za większą ilość takiego materiału.
A co Wy sądzicie o tej piosence?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy